Het boekje Scheldekijken van de Bornemse Florence Staring (°1994) kwam tot stand dankzij Nice To Meet You, het project waarin Ter Dilft jaarlijks jong beeldend talent uit de regio een unieke kans biedt. Dankzij een startbudget werkte Florence in totale vrijheid naar dit eindproduct. Het werd een prachtig hebbeding in woord en beeld, met de Schelde als bindmiddel.
Als houder van de Vriendenpas bieden we jou dit boekje gratis aan. Je kan het op vertoon van je Vriendenpas tijdens de openingsuren gratis afhalen* aan onze onthaalbalie.
Lees meer over Nice To Meet You
*Max. 1 boekje per Vriendenpas en zolang de voorraad strekt. Heb je geen Vriendenpas en wil je het boek toch graag in huis halen? Dan bieden we het ook te koop aan voor 10 euro.
Over Scheldekijken | Florence Staring
Opgegroeid achter de dijk in het gehucht Buitenland zit de unieke, ietwat zure geur van het Scheldewater vast in haar herinneringen. Als ze haar thuis bezoekt, gaat ze steevast eerst even de Schelde groeten.
Florence maakte een boek met illustraties waarin ze de rivier niet alleen als een natuurlijk fenomeen verkent, maar ook als een getuige van verhalen en emoties van de mensen die haar oevers delen. Haar tekeningen nodigen je uit om het landschap te bekijken, maar ook om het te voelen. Een subtiele maar krachtige ode aan de rivier.




