Workshop desembrood

Workshop desembrood Guy Delforge

Vrijdagavond leer je alles over hoe je een desembrood maakt. Terwijl iedereen rustig met zijn eigen deeg aan de slag gaat, leer je hoe desem werkt, kom je meer te weten over bloem en meel en leer je de technieken om sterkte in je deeg op te bouwen.

Wanneer we die avond naar huis vertrekken, laten we ons nog ongebakken brood achter in de ijskast van Ter Dilft om er een nachtje rustig te rijzen. Zaterdagochtend komen we terug, de oven staat dan al lekker heet en we schuiven onze broden in de oven. Een dik uur later ruikt heel Ter Dilft naar lekker versgebakken brood.

Eens je brood een beetje is afgekoeld ga je naar huis, waar je bij het middagmaal je eerste zelfgebakken brood kunt delen met  je huisgenoten. Je krijgt een desemstarter en wat roggebloem mee zodat je ook thuis verder desembrood kunt bakken.

Extra sessie op 15.01

2 sessies:
Vrijdag 09.10 | 19 tot 22 uur
Zaterdag 10.10 | 10 tot 12 uur (in twee groepen, wordt afgesproken)
Meebrengen: keukenschort, handdoek om handen af te drogen

Guy Delforge startte zijn carrière als journalist en doceert al vijftien jaar journalistiek, maar hij stamt af van een geslacht van bakkers. De zoektocht naar lekker, eerlijk brood bracht hem uiteindelijk terug naar zijn eigen keuken. Hij bakt wekelijks desembrood, maar ondertussen schuiven ook andere broodsoorten, sandwiches en andere baksels uit zijn oven. Als bakkerszoon en geboren verteller neemt hij je graag mee in de leskeuken die voor een paar uur verandert in een bakkerij. www.instagram.com/paindeguy

Naar top